Anasayfa » YSK Başkanı Kararını Verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Adaylığı İptal mı Edildi, Hangi karar verildi?

YSK Başkanı Kararını Verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Adaylığı İptal mı Edildi, Hangi karar verildi?

14 Mayıs’ta yapılacak olan 13. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kararlar verildi. Muhalefet partileri liderleri Kemal kılıçdaroğlu ve meral akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversitesi diplomasının olmadığını iddia ederek Cumhurbaşkanı adaylığının geçersiz olacağını dile getirmişleridi. Aynı zamanda Muhalefet liderleri Erdoğan’ın 2023 seçimlerinde artık aday hakkının olmadığını dile getirmişlerdi.

Erdoğan ise Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişin olması sebebiyle yeni dönem başladığı için tekrar aday olmasında sorun olmadığını dile getirmişti. Bu sözlerden sonra gözler ysk başkanına çevrildi ve gelecek olan açıklamalar beklendi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için verilen süre doldu, bugün ysk başkanı yener, Kemal kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce ve Sinan Oğan’ın adaylıklarında herhangi bir sorun bulunmadığını dile getirerek adaylıklarını onayladığı açıkladı.

Ysk başkanı Yener Kemal kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in  Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylık sorununa cevap verdi. Ysk başkanı Yener Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olmasında herhangi sorun olmadığını açıkladı. Erdoğan’ın adaylığına engel olmadığını açıkladı ve Cumhurbaşkanı adaylığında 4 kişi yer alıyor. Recep Tayyip Erdoğan, Kemal kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan oğan Cumhurbaşkanı adayları oldu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir