Anasayfa » Yavuz Ağıralioğlu İyi Partiden İstifa Etti! Neden istifa Etti?

Yavuz Ağıralioğlu İyi Partiden İstifa Etti! Neden istifa Etti?

Yavuz Ağıralioğlu istifa dilekçesini verdi! peki neden? Seçim gününe yaklaşırken siyasette gerilimler devam ediyor. 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı adayı seçimlerine Cumhur İttifakı ve Millet ittifakı en çok gündeme gelen olmuştu. Ardından Muharrem İnce ise 100 bin imza toplayarak 3. Cumhurbaşkanı adayı olmuştu. Kendisinden sonra imza toplayan Sinan Oğan Ata İttifakı ile seçimlere gidecek. Millet İttifakında nabızlar yüksek ilerliyor. İyi parti Cumhurbaşkanı adayında anlaşamamış ve Millet İttifakı’ndan ayrıldıklarını dile getirmişlerdi.

Ardından geri adım atılarak tekrar millet İttifakına katılmışlardı. Bu duruma halk sosyal medyadan büyük tepki göstermişti. Milli görüşü ile bilinen iyi parti, Millet İttifakından çıkan cumhuriyeti zora sokacak cümleler iyi partide karışıklığa neden oldu.

Hdp aday çıkarmayacağını dile getirerek Millet İttifakı’nı destekleyeceklerini dile getirdiler. Ardından Kemal kılıçdaroğlu ile görüşen HDP kendi isteklerini ilettiler. Görüşmeden sonra yapılan açıklamalar iyi partide gerilim iyice yükselmesine sebebiyet vermişti. İstanbul milletvekili olan Yavuz Ağıralioğlu yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti.

Seçim gününde kemal kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğim sözü İttifakta büyük ses getirmişti. Yavuz Ağıralioğlu, hdp’nin milli görüşlere aykırı istekleri ve kemal kılıçdaroğlu’nun bunları kabul etmesi üzerine gerilim daha da yükseldi.

Bu akşam Yavuz Ağıralioğlu İyi Parti Grup Başkanlığına İstifa dilekçesi ini gönderdi. İyi partiden istifa eden Ağıralioğlu sosyal medyada olumlu tepkiler karşılandı. İyi Parti genel Başkanı Meral Akşener bu konuda ne diyecek hep beraber göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir