Anasayfa » Yalı Çapkını Dizisi Hakkında Suç Duyurusu Başlatıldı! Bakın Neden Suç Duyurusu Başlatıldı?

Yalı Çapkını Dizisi Hakkında Suç Duyurusu Başlatıldı! Bakın Neden Suç Duyurusu Başlatıldı?

Star tv de yer alan başarılı dizi hakkında beklenmedik bir suç duyurusu başlatıldı. Dizi 23 Eylül 2022 yılında başlayan ve yönetmenliğini Burcu Alptekin’in yaptığı dizinin başrollerinde ise Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir’in yer aldığı başarılı diziden ilginç haber geldi. Dizi ilk yayınlanmaya başladığı günden itibaren halk tarafından ilgi ile takip edilmiş ve reyting gruplarında ise her hafta en üstte yer almayı başaran bir dizi olmayı başarmıştı.

Gerçek hayattan uyarlanan dizi ilk günden dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Dizi ailenin Oğluna anteptli olması şartı ile bir kız ararlar. Antepli bir gelin ile evlenen ferit İstanbula gitmeleri ile herşey başlar. Dizi bu şekilde ilerlerken bazı sahneler nedeniyle gündeme gelmişti.

Ayrıca Dizinin başrollerinden olan Mert Ramazan Demir’in senaryo hakkındaki sözleri sebebiyle sosyal medyada büyük ses getirmişti. Dizi reyting gruplarında birinciliği sürdürürken beklemediği bir haber aldı. Yalı Çapkını dizisinde kullanılan müzikleri izinsiz kullanıldığı iddia edildi. Avrupa Müzik Şirketi, hak sahibi oldukları müzikleri izinsiz kullanmaları ve hukuka aykırı olduğunu iddia ederek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Dizide yer alan iki şarkının izinsiz kullanılmış olması sebebiyle suç duyurusunda bulundu. Şikayet Dilekçesinde dizinin ilk bölümünde Müzeyyen Senar’a ait “Kimseye Etmem Şikayet ” şarkısı kullanılmış ve bir diğeri ise Dedublüman grubuna ait “Sakladığın bir şeyler var” parçalarını izinsiz kullandıkları tespit edilmiş. Yasal sürecin müzik şirketinin lehine sonuçlanması halinde Yalı Çapkını dizisine para cezası verilmesi bekleniyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir