Anasayfa » Türk Futbolunda Yeni Bir Dönem; Trendyol Süper Lig

Türk Futbolunda Yeni Bir Dönem; Trendyol Süper Lig

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), sponsorluk anlaşması sonrasında Süper Lig’in yeni adını Trendyol Süper Lig olarak duyurdu. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, tanıtım lansmanında yaptığı açıklamada bu anlaşmanın gerçekleştiğini duyurdu.

TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşen imza törenine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, Kulüpler Birliği Başkan Vekili Süleyman Hurma ve 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Murat Özkaya katıldı.

Trendyol, 2023-2024 sezonunda Süper Lig ve 1. Lig’in isim sponsorluğu için 700 milyon lira ödeme yapacak.

Başkan Büyükekşi, törende yaptığı açıklamada, “Tarihi bir iş birliği anlaşmasını duyuruyoruz. Trendyol, Türkiye’nin en güçlü ve en hızlı büyüyen markalarından biri olarak hem Süper Lig’in hem de 1. Lig’in isim sponsoru oldu. Bu anlaşma, iki ligimizin tarihindeki en büyük sponsorluk anlaşmasıdır. Türk futboluna güç verdiler.” şeklinde konuştu.

Türk futbolunun marka değerini büyütmeyi amaçladıklarını belirten Büyükekşi, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren futbolun marka değerini ve itibarını artırmak, kulüplerimize yeni gelir kaynakları sağlamak için çalışıyoruz. Trendyol’un desteğiyle heyecan ve kalitenin daha da artacağına ve dünya çapındaki konumumuzun yükselteceğine inanıyorum. Sponsorlukları her zaman bir iş ortaklığı olarak görüyoruz.” dedi.

Çağlayan Çetin ise yaptığı konuşmada, “Türk futboluna desteğimizi yeni bir seviyeye taşıyoruz. Süper Lig’in yeni sezonunda Trendyol Süper Lig olarak yoluna devam etmesi bizim için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Bu sadece Trendyol’un değil, 30 milyondan fazla müşterimizin de sponsorluğudur. Süper Ligimiz dünyanın en değerli 10 ligi arasında yer alıyor. Futbolumuzun ve kulüplerimizin marka değerini yükseltmek için elimizden geleni yapacağız. 1. Lig’e verdiğimiz destekle Anadolu kulüplerimize önemli katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu önemli anlaşma, Türk futbolunda yeni bir dönem başlatarak Trendyol’un spora olan desteğini bir kez daha göstermiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir