Anasayfa » Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları, Bahçeli’nin Başdanışmanı ile Görüştü

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları, Bahçeli’nin Başdanışmanı ile Görüştü

“Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı ile Görüştü”

Türkiye genelinde dernekler kurarak örgütlenmelerini sürdüren staj ve çıraklık sigortası mağdurları, taleplerini duyurmak için çeşitli platformlarda seslerini yükseltmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Akdeniz Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği’nin Başkanı Mehmet Doruk ve dernek yöneticileri, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Hüseyin Sözlü ile bir araya geldi.

Geçtiğimiz günlerde kurulan dernek, staj ve çıraklık sigortası başlangıcının SSK başlangıcı olarak kabul edilmesi için mücadele veriyor. Başkan Doruk ve dernek yöneticileri, taleplerini içeren bir dosya ile birlikte Eski Adana Belediye Başkanı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Hüseyin Sözlü’yü Adana’daki ofisinde ziyaret etti.

Yapılan görüşmenin olumlu geçtiğini ve taleplerinin MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye iletilmesini istediklerini belirten Mehmet Doruk, önümüzdeki günlerde siyasi partiler ve diğer sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, EYT kapsamında dışarıda bırakılan üyelerin staj ve çıraklık sigortası başlangıçlarının SSK başlangıcı olarak kabul edilmesi taleplerini ileteceklerini söyledi. Ayrıca, bu mağduriyetten habersiz olan kişilere bilgilendirme yaparak onları derneklerine dahil etmeyi planladıklarını da ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir