Anasayfa » Şanlıurfa’da Sağanak Yağış Sele Dönüştü! Şehir Sular Altında Kaldı!

Şanlıurfa’da Sağanak Yağış Sele Dönüştü! Şehir Sular Altında Kaldı!

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremden etkilenen illerden biri de Şanlıurfa olmuştu. Evleri yıkılan vatandaşlarımız çadırlarda yada konteynırlarda yaşamını sürdürmeye çalışıyorlar. Bugün de yaşanan sağanak yağış sel oldu ve Şanlıurfa’yı çok kötü etkiledi. Depremden sonra yaşanan bu sel felaketi depremzedeleri daha zor durumda bıraktı. Yapılan uyarılarda Şanlıurfa’da sağanak yağışı gerçekleşti ve kısa sürede Sele sebep oldu

. Şanlıurfa’da bu selden dolayı eğitime ara verildi. Selden dolayı Şanlıurfa’da yollar hasar gördü. Sel felaketinde onlarca araç suya kapılıp gitti.

En çok etkilenen ise Şanlıurfa Eyyübiye Devlet Hastanesi oldu. Hastaneyi su basmış durumda ve hastalar da zor durumda kaldı.

Şanlıurfa, tarihi olan bir şehir ve pek çok değerleri bulunan bir il, Sel felaketinde en çok etkilenen bir diğer yer ise Balıklı göl oldu. Sel basan balıklıgöl’de hiç iç açıcı değil. Sel den dolayı köprüleri sel basmasından dolayı insanlar köprü altında kaldığı söylenmekte. Bu büyük sel felaketinde şehir çok büyük etkilenmiş durumda. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir