Anasayfa » MrBeast Elon Musk’ı trolledi

MrBeast Elon Musk’ı trolledi

YouTube fenomeni MrBeast, sosyal medya hesabı üzerinden Elon Musk’ı trolledi ve Twitter’ın rakibi Threads’deki bir takipçisine Tesla hediye ettiğini duyurdu.

Ünlü YouTuber, gerçek adı Jimmy Donaldson olan, Mark Zuckerberg’ün Meta’sının Threads platformunu kutlamak amacıyla ilginç bir kampanya başlattı. Threads’de paylaştığı bir gönderide, Tesla’yı rastgele bir takipçisine hediye etmek istediğini belirtti ve haberi yaymak için takipçilerinden gönderiyi paylaşmalarını istedi. Tesla’nın üzerinde Threads sembolü de dikkat çekici bir detay olarak yer aldı.

Platformda 4 milyon takipçiye ulaşan MrBeast’in bu gönderisi büyük ilgi gördü ve yaklaşık 600 bin kez beğenildi. Ardından, MrBeast çekilişin kazananını duyurdu ve @mklord_ kullanıcı adlı takipçisinin Tesla’yı kazandığını açıkladı. Şanslı kişi, MrBeast’in kendisine “Ekibim yarın sana ulaşacak” dediğini bir paylaşımda belirtti.

MrBeast, video paylaşım platformunda 2012 yılından bu yana aktif olarak içerik üretiyor ve 2018’de az izlenen Twitch yayıncılarına ve YouTuber’lara büyük miktarlarda bağış yaparak tanınmış bir isim haline geldi. Donaldson, izleyicilerine büyük ödüller kazanma fırsatı sunan çeşitli yarışmalar düzenlemesiyle de biliniyor.

Örneğin, MrBeast, popüler dizi Squid Game’deki oyunların benzerlerini gerçek hayatta düzenleyerek kazananlara 500 bin dolarlık ödüller vermişti. Ayrıca Donaldson, katarakt nedeniyle görme sorunu yaşayan ancak ameliyat masraflarını karşılayamayan bin kişiye ameliyat olma imkanı sağlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir