Anasayfa » ‘Maserati’li polisin otopsi raporu ortaya çıktı

‘Maserati’li polisin otopsi raporu ortaya çıktı

Polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül’ün, avukat Fatih Uzun’u darp ettiği olayla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturma devam ederken, olayın detaylarına ilişkin bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

İzmir-İstanbul Otoyolu’nda yaşanan trafik tartışmasında polis memuru Üçgül’ün, avukat Fatih Uzun’a karşı bitişik atış sonucu hayatını kaybettiği belirlendi. Otopsi raporu, Üçgül’ün intihar ihtimalinin güçlendiğini gösteriyor.

Bu gelişmelerin ardından Üçgül’ün eşi Özlem Üçgül, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Bu adamı, el birliği ile intihara sürükleyen hesabını verecek. Acımı bile yaşayamıyorum” ifadelerini kullandı. Üçgül’ün eşi, olaya ilişkin asılsız haberlerin dolaştığını belirtti.

Olayın geçtiği günkü iddianameye göre, trafik tartışması sonucunda Fatih Uzun’un bacağı kırılmış ve kamu davası açılmasına karar verilmişti. Üçgül, ‘alenen hakaret’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından yargılanması talebiyle 6 yıl 10 ay hapis cezası istemiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirilerek idari soruşturma başlatılmış ve görev yeri değiştirilmişti. Ancak dün, Üçgül’ün Ortaca ilçesindeki bir ormanda park halindeki kamyonette cansız bedeni bulundu. İlk incelemeler, Üçgül’ün intihar ettiği ihtimali üzerinde duruyor.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu trajik olayın ardından detaylar netleşmeye başladı. Cesedin otopsi işlemi tamamlandı ve Üçgül’ün intihar ettiği teyit edildi.

Bu gelişmelerle birlikte, olayın ardındaki gerçeklerin aydınlatılması ve herhangi bir ihmali olanların sorumluluğunun belirlenmesi için soruşturmanın titizlikle yürütülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir