Anasayfa » Karadeniz’de Uyarılar Peş Peşe, Bakanlar Bölgeye Gitti

Karadeniz’de Uyarılar Peş Peşe, Bakanlar Bölgeye Gitti

Karadeniz’de ardı ardına yapılan uyarıların ardından, şiddetli yağışlar sel ve heyelana yol açtı. Bakanlar, bölgedeki incelemelerine devam ediyor.

Çok büyük bir hassasiyetle çalışan ekiplerin bölgeye hızla müdahale ettiğini belirten Bakan Yerlikaya, “Devletimiz vatandaşlarımızın yanındadır. Şu ana kadar 137’ye yakın vatandaşımızı kurtardık. Can kaybı veya yaralanan vatandaşımız bulunmamaktadır. Ancak risk hala devam etmekte, Doğu Karadeniz’de dikkatli olunması gerekmektedir” açıklamasını yaptı.

Bakan Yerlikaya, vatandaşlara yönelik meteorolojik uyarılara dikkat etmeleri çağrısında bulunarak, “Bu gece saat 24’e kadar şiddetli yağış beklentisi var. Doğu Karadeniz’e doğru bir sistem ilerliyor. Valilik ve belediyelerimizle gerekli tedbirleri aldık. Ancak vatandaşlarımız da kendi önlemlerini almalı” dedi.

Adalet Bakanı Tunç ve İçişleri Bakanı Yerlikaya, sel sularının çekildiği Bartın Irmağı kenarındaki Yalı bölgesine giderek incelemelerde bulundu. İş yerlerine zarar veren sel felaketinden etkilenen esnaflara geçmiş olsun dileklerini ileten bakanlar, aynı zamanda Devlet Su İşleri yetkililerinden Bartın Irmağı’nda devam eden ıslah projesiyle ilgili bilgi aldı.

Karadeniz’deki sel felaketi hakkında daha fazla detay ve güncel bilgi edinmek için yerel yetkililerin ve meteorolojinin uyarılarını takip etmek önemlidir. Vatandaşların can güvenliği için gerekli önlemleri almaları büyük önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir