Anasayfa » Esenyurt’taki silahlı saldırının nedeni belli oldu

Esenyurt’taki silahlı saldırının nedeni belli oldu

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde meydana gelen ve iki kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının arka planında iki aile arasındaki borç anlaşmazlığı ve Whatsapp’da yapılan küfürlü bir paylaşımın yattığı ortaya çıktı. Cuma gecesi bir tekel bayiinde gerçekleşen vahim olay, güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olayın detaylarına göre, saldırganlar, alacaklı oldukları baba Erzen’den borcun ödenmesini talep etmişlerdi. Ancak paralarını alamayınca bu durumu mahkemeye taşıyan zanlılar, icra takibi başlatmışlardı. Bu süreçte baba Erzen ise Whatsapp üzerinden küfürlü bir paylaşım yapmıştı. Bu paylaşımın saldırganları daha da öfkelendirdiği düşünülüyor.

Saldırganlar, baba Erzen’i bulmak için lüks bir cip ile olay yerine gelmişler ve burada Erzen kardeşlerden babalarını çağırmalarını istemişlerdi. Ancak bu talep, iş yerinde gerilimi artırdı ve arbede çıktı. Saldırganlar, silahlarını kullanarak iş yeri çalışanlarına ateş açtılar. Bu vahim olay sonucunda 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybetti. 21 yaşındaki Yusuf Erzen ise yaralı olarak kurtuldu.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler, saldırganların cinayeti nasıl işlediğini gözler önüne seriyor. Olay yerinde yapılan incelemede, 1 adet 7.65 mm ve 11 adet 9 mm kovan ile 1 pompalı tüfek, 2 tabanca ve 50 adet mermi ele geçirildi.

Şu anda firari olan 3 kişinin yakalanması için polis ekiplerince çalışmalar sürüyor. Ancak M.Ö. isimli bir kişi, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir