Anasayfa » Erdoğan, öğretmen atamaları ile ilgili konuştu

Erdoğan, öğretmen atamaları ile ilgili konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nde Karne Dağıtım Töreni’nde yaptığı konuşmada öğretmen atamalarına değindi:

Öğretmenin Rolü: Erdoğan, öğretmenin sadece bilgi aktaran bir figür olmadığını vurgulayarak, öğretmenin öğrencinin içindeki potansiyeli keşfeden, karakterini şekillendiren ve sevgiyle yaklaşan birer rehber olduğunu ifade etti. Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” sözüyle öğrencilerin öğretmenlerine olan vefa borcunu da vurguladı.

Eğitim ve Değerler: Erdoğan, İslam’ın ilk emrinin “oku” olduğunu belirterek, öğretmenlerin sadece bilgi değil, aynı zamanda hikmet, irfan ve ahlakı da öğrencilere aktardığını söyledi. Vatan, millet ve devlete hayırlı bireyler yetiştirme ülküsüyle görev yapan tüm öğretmenlere teşekkürlerini sundu.

Eğitim Yatırımları: Türkiye’de yaklaşık 27 milyon öğrenci bulunduğunu belirten Erdoğan, bu çocukların en iyi şekilde yetişmeleri için yapılan yatırımlardan bahsetti. Eğitime ayrılan bütçenin her yıl artırıldığını, derslik sayısının artırıldığını, okulların modern altyapıya kavuşturulduğunu ve öğrencilere ücretsiz eğitim materyalleri sağlandığını dile getirdi. Öğretmenlerin mali ve özlük haklarının da iyileştirildiğini ve kaliteli eğitim için gereken her şeyin yapıldığını vurguladı.

Öğretmen Atamaları: Geçen ay yapılan 45 bin yeni öğretmen atamasıyla eğitim ordusunun güçlendirildiğini belirten Erdoğan, 2002 yılında 500 bin öğretmen olduğunu ve şu anda sadece kendi döneminde göreve başlayan öğretmen sayısının 800 bini bulduğunu söyledi. İhtiyaç duyulan alanlarda öğretmen atamalarının devam edeceğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir