Anasayfa » Cumhurbaşkanı Seçiminde 3. Aday Oldu mu? Muharrem İnce 100 Bin İmza Toplayabildi mi?

Cumhurbaşkanı Seçiminde 3. Aday Oldu mu? Muharrem İnce 100 Bin İmza Toplayabildi mi?

14 Mayısta Türkiye seçime gidecek Cumhurbaşkanı adayını seçecek. Millet İttifakı adayının Kemal kılıçdaroğlu olduğu, Cumhur İttifakı ise Recep Tayyip Erdoğan olduğunu açıklamıştı. Şu ana kadar Cumhurbaşkanı adayı sadece iki isim olmuştu. Hdp aday çıkarmayacağını açıklayarak Millet İttifakını destekte bulunacaklar. Yeniden Refah Partisi ise Cumhur İttifakına katılacağını açıkladı. Fatih Erbakan 100 bin imza için çağrıda bulunmuştu fakat son anda Cumhurbaşkanı adayı olmayacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı adaylığında kararlılığını sürdüren muharrem ince oldu. CHP’den ayrılan Muharrem ince kendi partisini kurarak Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklamıştı. Özellikle dansı ile gündeme gelen ve gençler arasında en çok sevilen siyasetçinin olduğunu iddia edilmekte.

Muharrem ince Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için 100 Bin imza toplayabilmesi gerekiyordu. Seçmenlerine seslenen Muharrem ince, 13. Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için 100 bin imzanın gerektiğini ve belirli yerlerde imza atarak kendisine destek olunması gerektiğini açıkladı.

Bu açıklamadan sonra 4. günde Memleket Partisi 100 bin imzayı tamamlayarak 3. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem ince oldu. Kararlı adımlarla ilerleyen Muharrem ince bu seçimi kazanacağını iddia ediyor. CHP kesimi ise Muharrem ince’nin Cumhurbaşkanı adayı olmaması gerektiğini dile getiriyorlar. Bunun sebebi ise oyların bölünmesinden dolayı Seçimi zorladığını dile getirmesi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir