Anasayfa » Cumhurbaşkanı Adayların Pusula Sırası Belli Oldu! Sıralama Nasıl?

Cumhurbaşkanı Adayların Pusula Sırası Belli Oldu! Sıralama Nasıl?

Bu sene 14 Mayısta 13. Cumhurbaşkanı için seçimlere gidilecek. Bu seçimde 4 aday bulunmakta. Recep Tayyip Erdoğan, Kemal kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan Oğan Cumhurbaşkanı adayları oldu. Muharrem ince 100 bin imzayı toplayarak cumhurbaşkanı adayı olmuştu. Ardından ysk başkanı muhalefetin Recep Tayyip Erdoğan’ın artık cumhurbaşkanı adayı olamayacağını ve diplomasının olmadığını dile getirmişlerdir.

Ysk başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olmasında herhangi bir engel olmadığını getirerek muhalefetin sorularına cevap vermiş oldu. Ysk başkanı 4 cumhurbaşkanı adaylarının adaylıklarını kabul etti ve herhangi bir engel bulunmadığını açıkladı.

Bu açıklamadan sonra gözler oy pusulalarının sıralama şekline geldi. Bu gün ysk tarafından Adayların Pusula sırası belirlenecekti. Kura ile seçildikten sonra pusula sırası belli oldu.

İşte Adayların Pusula Sırası: Recep Tayyip Erdoğan 1. sırda yer alıyor. Muharrem ince 2. Sırada yer alıyor. Kemal kılıçdaroğlu 3. sırada yer alıyor.  Sinan Oğan ise 4. sırada yer aldı. Kura sonuçları böyle sonuçlandı. Son olarakta oy pusulaları sıralamaları böyle oldu. 

One thought on “Cumhurbaşkanı Adayların Pusula Sırası Belli Oldu! Sıralama Nasıl?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir