Anasayfa » Çıraklık ve Staj mağdurlarının dosyası Meclis’te

Çıraklık ve Staj mağdurlarının dosyası Meclis’te

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin konukları Bursa ve Kocaeli Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları dernek başkanları oldu. Bu ziyaretleriyle ‘Çıraklık ve Staj Sigortası’ konusunu Ankara’nın gündemine yeniden taşımayı amaçlayan her iki dernek başkanı, ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bursadabugun’ün haberine göre Bursa Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği ile Kocaeli Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları dernekleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında Demokrat Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Turan Yaldır ve Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Harun Yıldız’a ‘Staj ve Çıraklık Mağdurları Dosyası’nı takdim ettiler. Dernek başkanları, ziyaretin ardından açıklamalarda bulundular.

Bursa Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Fatih Yeniay, çıraklık ve staj sigortası mağduriyetlerinin giderilmesi için Ankara’da yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Dernekler topluluğu olarak, çıraklık ve staj sigortası konusundaki mağduriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla faaliyetlerde bulunduklarını belirtti. Bu kapsamda, Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal ile bir araya gelerek staj ve çıraklık sigortası ve yaşanan mağduriyetler hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını ve bir kanun teklifi sunulması adına istişarelerde bulunduklarını açıkladı.

Bursa Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Fatih Yeniay, çıraklık ve staj sigortası konusundaki çalışmalarının bir parçası olarak Aksaray İYİ Parti Milletvekili Turan Yaldır ile de görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu görüşmelerde çırak ve staj sigortasıyla ilgili konuları ele alarak destek taleplerini ilettiklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir