Anasayfa » Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı Dizisi Final Oluyor! Ne zaman Final Olacak?

Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı Dizisi Final Oluyor! Ne zaman Final Olacak?

Trt1’in iddialı yapımlarından biri olan Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisinden hayranlarını üzecek haber geldi. Dizi 23 Aralık 2022 yılında yayınlanmaya başladı. Dizinin yönetmenliğini Berat Özdoğan’ın yaptığı yapım final kararı aldı. Dizi daha öncesinde ilk sezonda Barbaroslar Akdenizin Kılıcı ismi ile seyircilerin karşısına çıkmış ve başrollerinde ünlü oyuncu engin altan düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe yer almaktaydı.

Fakat ilk sezonda istenilen reytingler yakalanamadı. Başrollerinde bulunan Engin Altan Düzyatan ilk sezonda ayrıldı. Ardından ikinci sezona geçen dizi isim değişikliği ile karşımıza çıktı. Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı ismi ile yeni bir sezon ile seyircilerin karşısına çıktı. İsim değişikliği ile beraber senaryo ve oyuncu değişikliği de meydana geldi.

Dizinin başrollerinde Tolgahan Sayışman geldi. Bu değişiklik yapıldı fakat seyirci tarafından pek hoş karşılanmadı.

Dizi Osmanlı döneminde Barbarosları ve deniz serüveni anlatan bir senaryoya sahipti. İlk sezonda seyircilerin ilgisini çeken dizi senaryonun kötüleşmesi ve sürekli aynı senaryo işlenmesi üzerine reytinglerde düşüşler meydana geldi. Ardından 2. sezonda oyuncu değişikliği ve senaryo değişikliği yapıldı fakat bu durumda reytingleri yükseltmesine yardımcı olamadı.

Yaşanan reyting kayıpları sebebiyle dizi final yapma kararı aldı. Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisi 21. Bölümü ile bizlere veda edecek. Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı 2 Haziranda Cuma günü son kez seyircilerin karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir